top of page
Nedir?

Mutluluk Çubuğu (Penil Protez) Nedir?

Penil protez , sertleşmeyi sağlayamayan ve ilaç tedavisinden fayda göremeyen hastalarda kesin tedavi olarak kullandığımız bir tedavi yöntemidir. Penisin içerisine yerleştirdiğimiz protezler sayesinde hastanın sertleşme problemini çözmüş oluyoruz.

Nelerdir?

Penil Protez Çeşitleri Nelerdir?

Mutluluk çubuğunun temelde iki çeşidi var. Tek parçalı dediğimiz mutluluk çubukları ve çok parçalı olan mutluluk çubukları mevcut. Çok parçalı olan mutluluk çubukları da kendi içinde ikiye ayrılır.

a) Enine büyüyen mutluluk çubukları b) Enine ve boyuna büyüyen mutluluk çubukları

Tek parçalı penil proteze , penisin içerisindeki sertleşmeyi sağlayan silindirlerin içerisine yerleştirdiğimiz bu çubuklardan oluşuyor. Tek parçalı olduğu zaman hastamızın penisine yerleştiriyoruz ve hastamız ilişkiye girmek istediği zaman bu esnek çubuğu düzeltmiş oluyor.

  1. Tek Parçalı Mutluluk Çubuğu

Malleable (sürekli ereksiyon halinde duran)

2. İki Parçalı Mutluluk Çubukları

Yarı sert mutluluk çubuğu.

3. Üç Parçalı Mutluluk Çubukları

İstenildiği an şişirilebilen. Kendi arasında da 2’ye ayrılır.

a) Enine Genişleyen Üç Parçalı Şişirilebilir Mutluluk Çubukları

b)Enine ve Boyuna Genişleyebilen Üç Parçalı Şişirilebilir Mutluluk Çubukları

Uygulanabilir Mi?

Penil Protez Herkese Uygulanabilir Mi?

Penil protez, sertleşmeyi başka yöntemlerle sağlayamayan tüm hastalara uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Penil protezin hemen hemen uygulanamayacağı hasta grubu yok denebilir. Garantili ve kalıcı tedavi seçeneğidir.

Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Penil Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penil Protez tedavisinde yaklaşık 1 saatlik bir ameliyat ile küçük bir kesi yaklaşık 2-3 cmlik kesiden protezlerimizi penis içerisindeki sertleşmeyi sağlayan silindirlerin içerisine yerleştiriyoruz. Ameliyat sonrası sadece 1 gece hastanede misafir ettiğimiz hastalarımızı, 1 haftalık kontrol sürecinden sonra da tamamen evine gönderebiliyoruz.

 

(Yurtdışından gelen hastalarımızın otelde konakladıklarını varsayarak böyle söyleniyor , kendi vatandaşlarımız 1 gece hastanede kaldıktan sonra evlerine dönebilirler. Aynı şekilde rutin kontrolleri yapılmaktadır.)

bottom of page