top of page

Penis Büyütme
Video ara...
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
People & Blogs
PENİS KALANLAŞTIRMA VE UZATMA AMELİYATI
01:01
Videoyu Oynat
3 PARÇALI ŞİŞİRİLEBİLİR PENİL PROTEZ (MUTLULUK ÇUCUĞU) AMELİYATI
01:04
Videoyu Oynat
PENİS KALINLAŞTIRMA VE UZATMA AMELİYATI
01:06
Videoyu Oynat

Cinsel işlev bozuklukları hem erkeklerde, hem de kadınlarda fiziksel ve psikolojik açıdan problemler yaratabilir.

Günümüzde pek çok cinsel işlev bozukluğu tedavi edilebilmektedir. Erkeklerde sık karşılaşılan sorunlardan biri olan erkek boşalma, tedavi edilebilen cinsel sağlık problemlerinden biridir.

  • PenİS BÜYÜTME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Operasyondan görüşülerek, bu konu hakkında detaylı bilgi alınmalıdır. Karşılıklı görüşme ve fiziki muayeneden sonra, söz konusu operasyon için uygun olup olmadığınıza karar verilecektir.

Operasyondan önce ilk olarak hastanın talepleri dinlenir ve hastanın talepleri doğrultusunda doktor tarafından tavsiyelerde bulunulur. Nihayetinde hastanın ve doktorun ortak kararı doğrultusunda, ne tür bir operasyon gerçekleştirileceği ve penis boyunun ne kadar büyüyeceğine karar verilir.

Penis büyütme operasyonları ; operasyon öncesi, operasyon ve operasyon sonrası olmak üzere üçe ayrılır:

  • Operasyon Öncesi: Operasyon öncesinde hastalara kullandıkları ilaçlar sorulmalıdır. Kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamalı, birkaç gün öncesinde alkol ya da yeşil çay tüketimi olmamalıdır. Genel anestezi uygulaması yapılacağından dolayı operasyondan 8 saat önce yeme içme durdurulmalıdır.

429167-PDYTK9-101.jpg
  • Operasyon: Operasyon sırasında doktor tercihi ve hastanın durumuna göre lokal ya da genel anestezi uygulanabilir. Operasyon ortalama olarak 1 ila 1.5 saat arasında sürmektedir. Operasyon sırasında hastanın karın bölgesinden bir miktarı yağ alınır. Bu yağ hücreleri penise enjekte edilir ve penisin kalınlaşması ve büyümesi sağlanır.

  • Uzatma talebi olan veya penis boyu normal ölçülere göre kısa olan hastalarda pubik bölgeden yapılan kesi ile penisi pubik kemiğe asan bağlar kesilir. Böylece penis öne doğru uzamış olur. Bazı hastaların pubik bölgesindeki aşırı yağlanma ve penisin yağa gömülmesi nedeniyle penis kısa görünebilir (burried penis). Bu ameliyat ile pubik bölgedeki yağlar da alındığı için penis ortaya çıkar ve uzama sağlanmış olur. Yaklaşık 2-4cm kadar uzama sağlanmış olur.

  • Hasta operasyondan birkaç gün sonra normal hayatına dönebilir fakat 4-6 hafta süreyle cinsel ilişkiye girmemelidir. Penis kalınlaştırma yapılan hastalarda penis bandajı 2-4 hafta kadar uygulanabilir. Yağın anormal birikimini önlemek için masaj önerilebilir. Uzatma yapılan hastalara bağların yeniden yapışmasını önlemek için traksiyon (çekme-uzatma) egzersizi önerilir.

  • Operasyon Sonrası: Penis büyütme operasyonu yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir. Hastalarımız bir gece misafir edildikten sonra ertesi gün taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrasında belli aralıklarla kontrolleri yapılır, genellikle üçüncü gün kontrolünden sonra hastalarımızı istedikleri şehre veya ülkeye uğurlamak mümkündür. Penis büyütme operasyonunda 6 hafta sonra hastalara cinsel birleşme konusunda izin veriyoruz ve rahatça cinsel yaşamlarını devam ettirebiliyorlar. Penis büyütme ameliyatı sonucunda peniste 2 ila 5 cm bir büyüme olması hedeflenir. Peniste ne kadar büyüme olacağının bilgisi, operasyon öncesinde hastalara verilmektedir.

  • PenİS BÜYÜTME İLAÇLARI İŞE YARAR MI?

Eğer çocukluk döneminden başlayan bir hormonsal bozukluğunuz yoksa, penis büyütmenin ilaçla veyahut da başka bir takviye gıdayla veya başka bir seçenekle uzaması veya büyümesi mümkün değildir. Penis büyütücü olarak bilinen çeşitli takviye ilaçlar mevcuttur. Ancak bunların hiçbir faydası yoktur. Penis büyütmenin tek yolu cerrahidir.

İnternet ortamında cerrahi müdahale olmadan penisi büyütmeye yarayan çok sayıda bilgi dolaşıyor. Fakat bu bilgiler gerçeği yansıtmıyor. Penis büyütme için başarısı bilimsel olarak kanıtlanmış olan tek yöntem cerrahi müdahaledir.

  • Operasyondan Sonra Herhangİ Bİr Cİnsel Haz Kaybı Yaşanır mı?

Operasyon sonrasında cinsel haz kaybı yaşanması gibi bir durum söz konusu değil.

 

Aksine erkeklerde hem fiziksel hem de psikolojik olarak pek çok olumlu etkisi olacak, cinsel ilişki sırasında hem erkeklerin hem de kadınların mutlu olması sağlanacaktır.

  • Standart Penİs Büyüklüğü Ne Kadardır?

Penis ereksiyon haline girdiği zaman, en ve boy olarak büyüme gerçekleşir. Erekte olmamış bir penisin standart boy uzunluğu 5 ila 8 cm arasındadır. Ereksiyon halinde ise ortalama olarak 10 ila 15 cm uzunluğundadır. Penis boyu ırk ve genetik olarak farklılık gösterebilir.

Türkiye’de erkeklerde ortalama penis boyu 12.5cm’dir. Penis boyu 7cm altına mikropenis denir. Genellikle penis büyütme operasyonları, penis boyu 11 ila 12 cm altında olan hastalar için önerilmekte, bu boy uzunluğu kısa olarak kabul edilmektedir.

Hastaların talebine ve isteğine göre, 11 ila 12 cm boyundan uzun penislerin de gerekli operasyonlar ile büyütülmesi mümkündür.

Penis büyütme operasyonu sonrasında, özgüveniniz artacak, penis daha büyük olduğundan cinsel haz daha fazla olacağı için sertleşme kalitesinde artma olacaktır.

4244.jpg

HASTA MEMNUNİYETİ

“Merhaba, uzun yıllardır bu operasyonla ilgili düşüncelerim vardı, bir sürü farklı doktor ve hastane gezdim ama işini bu kadar severek yapan insanlarla daha önce hiç karşılaşmadım. Sürecin başından sonuna kadar her konuda yardımcı olan Gürkan beye özellikle çok teşekkür ederim. Bu operasyonu yaptırmayı düşünen herkese tavsiye ederim."
bottom of page